Menu

Etkinlikler

Türk Boğazları Gemi Trafik Düzeni Yönergesi ile yürürlüğe giren yeni uygulamalar


İMEAK Deniz Ticaret Odasınca Meslek komiteleri Başkan ve üyeleri için 15 Haziran 2021 Salı günü saat 14.00'te Türk Boğazları Gemi Trafik Düzeni Yönetmeliği Uygulama Yönergesi ile yürürlüğe giren yeni uygulamalar ile Türk Boğazları ve Marmara Denizinde verilen kurtarma ve çeki hizmetleri konulu webinar düzenlenmiştir.

İlgili webinara Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mustafa BANKAOĞLU, Deniz Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Fazlı ÇOBAN, Deniz Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Tahlisiye Hizmetleri Müdür Vekili Sayın Burak BİLGİN , Gemi Trafik ve Kılavuzluk Hizmetleri Dairesi Başkanı Sayın Veli Hikmet OVACIKLI, Gemi Trafik ve Kılavuzluk Hizmetleri Dairesi Başkanlığı  Şube Müdür Vekili Sayın Şükrü Hakan KAYA, Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri ve sektör temsilcileri katılmışlardır.

Toplantıda söz alan Derneğimiz Genel Sekreteri Emin Eminoğlu tarafından Türk Boğazları Gemi Trafik Düzeni Yönetmeliği Uygulama Yönergesi 13 (3). Maddesinde belirtilen ‘’Gemilerin P&I sigortasının geçerliliğinden gemi acenteleri sorumludur.’’ ibaresinin kaldırılması gerektiği belirtilmiştir. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünce verilen cevapta yönergenin açıklayıcısı oldukları, kaleme alan tarafın Denizcilik Genel Müdürlüğü olduğu konunun kendilerine iletileceği belirtilmiştir.  • Türk Boğazları Gemi Trafik Düzeni Yönergesi ile yürürlüğe giren yeni uygulamalar  1Türk Boğazları Gemi Trafik Düzeni Yönergesi ile yürürlüğe giren yeni uygulamalar  2