Menu

Duyurular


"Select USA 2015 Yatırım Zirvesi" Hk.

SİRKÜLER NO:23.1/71-58-29/01/2015
 

 
İlgi: İMEAK Deniz Ticaret Odası'ndan alınan, 27.01.2015 tarih ve 461-78/2015 sayılı yazısı.
 
İlgi yazı ile;
 
TOBB’un 21.05.2015 tarih ve 0411/1247 sayılı yazısına atfen;
İlgi yazıda ABD Büyükelçiliği’nin 02.01.2015 tarihli yazısına atfen,23-24 Mart 2015 tarihlerinde Washington’da, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından, Select USA 2015 Yatırım Zirvesi'nin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
 
Zirvenin, katılımcı firmaların yöneticilerini, önde gelen hükümet yetkilileri ve özel sektör liderleriyle bir araya getirerek, ABD'nin her köşesinden yatırım fırsatlarının tanıtılmasına imkân sağlayacağı bildirilmektedir. Detaylı bilgilere www.selectusasummit.comadresinden ulaşılabilmektedir.
 
Yazıda devamla, ABD'de yatırım yapmayı tercih eden şirketlerin, 17 trilyon dolardan fazla yıllık GSYİH ve 317 milyon tüketicisiyle dünyanın en etkili tüketici pazarına giriş yapacakları belirtilmektedir. Dünyanın en büyük ekonomisi olarak ABD pazarının, ileri sanayi kümeleri, birinci sınıf araştırma ve kalkınma merkezleri, güçlü fikri mülkiyet hakları, istikrarlı bir hukuk ve mevzuat sistemi ve yüksek nitelikli işgücü arz ettiği ifade edilmektedir. Ayrıca, ABD pazarının A.T Kearney Doğrudan Yabancı Yatırım Güven Endeksi'nin 16 yıllık endeks tarihinde iki yıl üst üste en yüksek dereceyle ilk sırada yer aldığı bildirilmektedir.
 
Select USA 2015 Yatırım Zirvesi'ne ilişkin detaylı bilgi için ABD Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği Sorumlusu Jeffrey Justice ile ( jeffrey.justice@trade.gov) irtibata geçilmesi gerekmektedir.”
 
 
Denilmektedir.
 
Sayın Üyelerimizin bilgilerine sunarız.
 
                                                                                                       Saygılarımızla,
                                                                                  Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği
 
 
                                                                                                      Emin EMİNOĞLU
                                                                                                        Genel Sekreter
 
Dağıtım: Tüm üyelerimiz