Menu

Duyurular


Hollanda'ya Girişlerde Getirilen Kısıtlamalara İlişkin Güncelleme

SİRKÜLER NO: 23.1 / 40-36 = 19/01/2021 İlgi: İMEAK Deniz Ticaret Odası’ndan alınan 18.01.2021 tarih ve 247/56/2021 sayılı yazısı.

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası’ndan alınan ilgi yazıda;

 

Uluslararası Deniz Ticaret Odası'ndan (International Chamber of Shipping - ICS) alınan 14.01.2021 tarihli Ek'te sunulan yazıda, Hollanda hükümeti tarafından İrlanda, Birleşik Krallık veya Güney Afrika'dan Hollanda'ya seyahat edecek yolculara seyahatlerinden hemen önce antijen testi yaptırmaları ve negatif test sonuçlarını ibraz etmeleri zorunluluğu getirildiği ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, feribot veya yolcu gemilerinde çalışan ve gemiden ayrılmayan veya gemiye binmek amacıyla seyahat etmeyen gemi insanlarının antijen testi yaptırma zorunluluğundan muaf tutulduğu, ticari yat ve gezinti teknelerinde çalışan gemi insanlarının ise muafiyet kapsamında olmadığı belirtilmektedir. Antijen testlerinin havalimanı veya feribot terminallerinde yapılabileceği belirtilmekte olup, söz konusu zorunluluğun Hollanda'ya havayolu ile giriş yapacak yolcular için 15 Ocak saat 00:01 itibariyle başlayacağı; denizyolu ile giriş yapacak yolcular için ise müteakip günlerde başlayacağı bildirilmektedir.

Yazıda, ülkeye girişlerde yolcuların negatif antijen test sonucu ve negatif PCR test sonucu ibraz etmelerinin zorunlu olduğu ifade edilmekte olup, Birleşik Krallık ve Güney Afrika'dan gelen yolcuların ise imzalı negatif test beyan formu sunmaları gerektiği belirtilmektedir. Ayrıca, negatif test sonucuna sahip yolcuların Hollanda'ya giriş yaptıktan sonra 10 gün boyunca kendilerini karantinaya almaları gerektiği ifade bildirilmektedir.

Konuya ilişkin detaylı bilginin Ek'te sunulduğu,

 

Belirtilmektedir.

Sayın Üyelerimizin bilgilerine rica ederiz.

 

 

  

Saygılarımızla,

Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği

 

 

Emin EMİNOĞLU

Genel Sekreter


 

 

 

Ek: İlgi Yazı

Dağıtım: Tüm üyelerimiz