Menu

Duyurular


Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün İtalya Resmi Ziyareti Kapsamında Türk İşadamları Heyeti Ziyareti

SİRKÜLER NO: 12.3 / 017-016 = 17/01/2014

 
İlgi: İMEAK DTO’dan alınan, 15/01/2014 tarih ve  254-41 / 2014 sayılı yazısı.
 
İlgi yazı ile;
 
“Sayın Cumhurbaşkanımızın 28 Ocak - 1 Şubat 2014 tarihlerinde İtalya’ya gerçekleştirmesi öngörülen resmi ziyarete, TOBB-DEİK organizasyonunda bir özel sektör heyetinin katılması planlandığı bildirilmektedir. Ziyaret programının Roma ve Pisa’yı kapsaması öngörülmektedir.  Program çerçevesinde, Roma’da Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Bakanlar ve TOBB-DEİK Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun onurlandırmalarıyla, iki ülke işadamları ve önde gelen kurum temsilcilerinin bir araya geleceği ‘‘ Türkiye-İtalya İş Forumu’’ düzenlenmesi planlanmaktadır.
 
Söz konusu, ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak ve nihai katılım bedelinden mahsup edilmek üzere DEİK-İş Bankası Beyoğlu Şubesi (Şube Kodu: 1011) TR67 0006 4000 0021 0113 3145 86 numaralı euro hesabına 1500 (Binbeşyüz) Avro avans bedeli ödemeleri ve ekte yer alan“İtalya Ziyareti Özel Sektör Heyeti Başvuru Formu’’na yüksek çözünürlüklü ve “jpeg” formatında bir resim ekleyip, eksiksiz doldurarak, avans bedelinin ödendiğini gösteren, katılımcının isminin ve İtalya ziyaretinin ibaresinin de kayıtlı olduğu ödeme dekontu ile birlikte en geç 20 Ocak 2014 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar DEİK’e (Neslihan Kilit, tel: 0212 339 50 17, e-posta: nkilit@deik.org.tr ) iletmeleri gerektiği ifade edilmektedir. İtalya Schengen vize bölgesi dahilindedir. İtalya Büyükelçiliği ile yapılan görüşmeler neticesinde, heyete katılan özel sektör temsilcilerinden vize ücreti alınmayacaktır.
 
Bu kapsamda, 10 yıldan yeni ve en az 6 ay süreli pasaport, 1 adet fotoğraf ve seyahat günlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası
http://www.ambankara.esteri.it/Ambasciata_Ankara/Menu/Informazioni_e_servizi/Visti/adresinde yer alan başvuru formu ile 22 Ocak 2014 tarihinde İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapılması gerektiği belirtilmektedir.”
                                                          
Denilmektedir.
 
Sayın Üyelerimizin bilgilerini rica ederiz.
 
 
                                                                                                       Saygılarımızla,
                                                                                    Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği
 
 
 
                                                                                                        Emin EMİNOĞLU
                                                                                                         Genel Sekreter
 
EK 1: Katılım Formu
 
 
Dağıtım: Tüm üyelerimiz