Menu

Duyurular


Birleşik Krallık'a Girişlerde Getirilen Kısıtlamalara İlişkin Güncelleme

SİRKÜLER NO: 23.1 / 33-29 = 15/01/2021 


İlgi: İMEAK Deniz Ticaret Odası’ndan alınan 15.01.2021 tarih ve 214/47/2021 sayılı yazısı.

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası’ndan alınan ilgi yazıda;

 

 

Uluslararası Deniz Ticaret Odası'ndan (International Chamber of Shipping - ICS) alınan 12.01.2021 tarihli Ek'te sunulan yazıda, Birleşik Krallık hükümeti tarafından 13 Ocak 2021 tarihinde güncellenen kılavuzda, 15 Ocak 2021 saat 04:00 itibariyle deniz, hava ve demiryolu ile Birleşik Krallık'a yapılacak girişlerde tüm yolcuların söz konusu ulaşım araçları ile seyahat etmeden 3 gün önce test yaptırmalarına ve negatif test sonuçlarını seyahatlerinden önce ibraz etmelerine yönelik bir zorunluluk getirildiği ifade edilmekte olup, gemi personellerinin söz konusu zorunluluktan muaf tutulacağı bildirilmektedir. 

Yazıda devamla, test yapılmasına yönelik yetersiz altyapıya sahip ülkelerden gelen ziyaretçilerin de muafiyet dahilinde olacağı bildirilmekte olup, bu kapsamda St. Helena, Ascension Adası ve Falkland Adaları'ndan gelen ziyaretçilerin test yaptırma zorunluluğunun bulunmadığı ifade edilmektedir.

Birleşik Krallık hükümeti tarafından yayımlanan kılavuza https://www.gov.uk/guidance/national-lockdown-stay-at-home internet sayfası üzerinden ulaşılabilmektedir.

Konuya ilişkin detaylı bilgi Ek'te sunulduğu,


Belirtilmektedir.

Sayın Üyelerimizin bilgilerine rica ederiz.

 

 

 

 

Saygılarımızla,

Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği

 


Emin EMİNOĞLU

Genel Sekreter


 

 

 

Ek: İlgi Yazı

Dağıtım: Tüm üyelerimiz