Menu

Duyurular


Nor – Fishing Fuarı, 18-21 Ağustos 2020, Norveç

SİRKÜLER NO: 12.2 / 596-413 = 06/08/2019


İlgi: İMEAK Deniz Ticaret Odası’ndan alınan 06.08.2019 tarih ve 2884-528/2019 sayılı yazısı.

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası’ndan alınan ilgi yazıda;

 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü’nden alınan 30.07.2019 tarih ve 57189 sayılı yazısına atfen;

 

Denizcilik alanında Norveç’in ev sahipliği yaptığı uluslararası etkinliklerden biri olan Nor-Fishing Fuarı’nın 18-21 Ağustos 2020 tarihlerinde düzenleneceği belirtilmektedir.

 

İlgi yazı ekinde, 21-24 Ağustos 2018 tarihlerinde düzenlenen son Nor-Fishing Fuarı’na 70 ülkeden yaklaşık 20 bin ziyaretçinin katıldığı bildirilmekte olup, söz konusu Fuarda 500’den fazla üreticinin balık işleme, balıkçılık ekipmanları, balıkçı gemileri, deniz motorları, seyir yardımcıları ve gemi ekipmanları alanlarında son teknoloji ürünleri sergileme imkânı buldukları belirtilmektedir.

 

İlgi yazı ekinde devamla, söz konusu fuarın, ülkelerin denizcilik alanındaki imkân ve kabiliyetlerinin yanı sıra, son teknoloji ürünlerinin de tanıtılması açısından önemli bir platform haline geldiği bildirilmekte olup, sektör temsilcilerinin sosyal etkinliklerde bir araya gelerek iş ağlarını geliştirme imkânı buldukları belirtilmektedir. Nor-Fishing Fuarı’nın ülkemizin balıkçılık sektörü için de önemli fırsatlar sunabileceği ve ülkemiz ile Norveç arasında denizcilik alanında hâlihazırda iyi düzeyde seyreden işbirliğinin, denizciliğin özel bir kolu olan balıkçılık sektörüne de yansıtılabileceği ifade edilmektedir.

 

Ülkemizden yapılacak milli ve bireysel katılımın desteklenmesinde ve güçlü bir katılım sağlanmasında fayda görülen Fuar’a ilişkin detaylı bilgiye https://www.nor-fishing.no/ internet adresinden ulaşılabilmekte olduğu,

 

 

Bildirilmektedir.

 

Sayın Üyelerimizin bilgilerine rica ederiz.

 

 

Saygılarımızla,

Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği

 

 

 

 

Emin EMİNOĞLU

Genel Sekreter


Ek: İlgi Yazı


Dağıtım: Tüm üyelerimiz